Ana Menü
scapbottom

Modül Veritabanı

Yeni Dosyalar

· Haber-2013 Teması
· FP News Panel v1
· Skitter Manşet ...
· Etiket Sistemi ...
· Red Car Tema

En Çok İndirilen 5 Dosya

· The Kroax - Vid... [1462]
· Video Galeri Mo... [1429]
· Hayaletsevgili ... [1318]
· Google Sitemap ... [1206]
· Güvenlik Sistemi [1092]
scapbottom

En Son Makaleler
· .htaccess ile site y...
· Sayfalarda müzik çal...
· CSS Açıklamaları
· Veritabanı Önekini (...
· Css'te mouse ( fare ...
scapbottom

Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 2

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 4,580
· En Yeni Üye: metokaya
scapbottom

Sitemize Destek Olun
paypal
scapbottom

En Son Ziyaret
kardelenkurt 00:08:02
makmuhpc 00:27:30
musoy55 03:39:40
Adaletdost 13:28:46
mbaysal 15:55:18
hatirlabeni 15:55:45
metokaya 17:33:27
umutguclu 1 gün
bedemirhan 1 gün
berkturk 1 gün

scapbottom

Sitemizi Ekleyin
Aşağıdaki kod ile sitemizin linkini kendi sitenize ekleyebilirsiniz. Kodu alıp sitenize eklemeniz yeterlidir.
scapbottom

Beslemeler
Haber RSS Beslemesi
Modül Veritabanı RSS Beslemesi
Makeleler RSS Beslemesi
twitter
Haber Beslememizi Google Hesabınıza Ekleyin
Makale Google Hesabınıza Ekleyin
Modül Veritabanı Beslememizi Google Hesabınıza Ekleyin
scapbottom

Bot Şaplak Panel
· Son Kontrol: 20/10/2014 15:58
· Spam sayısı: 0
· Son Kontrol Eden: 4656
scapbottom

Başlığı Görüntüle
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
 Başlığı Yazdır
ppm'i yüzdeye çevirme (1 ppm= % ?)
olesore
Arkadaşlar aradım taradım işin içindne çıkamadım. Elimde ppm olarak toprak analiz sonuçları var.. makro ve mikro elementlerden bir kaçını % ye çevirmem lazım bunun formülü nedir?

yani 1 ppm = % kaç eder

Kimyacı arkadaşlar mutlaka bilir diyerekten sayın yöneticinin kimyacı olduğu aklıma gelince Smile hemen zıpladım buraya

www.ziraatcim.net
chatlaq
kaçın 1ppm si % kaç eder

www.yusufulku.com
olesore
toprakda fosfor bakmışım ve değer 22,40 ppm çıkmış... bunu yüzde cinsinden yazmak için formül nedir. kaça bölcem ya da çarpıcam?

aynı şekilde kalsiyum - potasyum- - magnezyumda var

www.ziraatcim.net
chatlaq
tam emin olmamakla birlikte % 2,240 yapar
Düzenleyen chatlaq Düzenleme Tarihi: 24-01-2010 23:15

www.yusufulku.com
olesore
google amcada şöyle bir şey buldum

1ppm=1g/1000000g

www.ziraatcim.net
chatlaq
bu sefer tuttu sanırım

ppm 22,40 ise % 0,00224 yapar

www.yusufulku.com
olesore
buda toprakta yok denecek kadar az demek Smile

www.ziraatcim.net
chatlaq
olesore tarafından yazılan metin:
buda toprakta yok denecek kadar az demek Smile

öyle ama değerlerin ne kadar olduğu önemli değil normal değerlerin ne olması gerektiğinin bilinmesi lazım

www.yusufulku.com
olesore
işte normal değerler elimde var en düşük değer 0,19 bende ki değerlere bakılırsa boşuna analiz yaptım Smile

www.ziraatcim.net
chatlaq
ne amaçla analiz ettirdin ve herhangi bir tarla toprağının analizi için ne kadar ücret alınıyor

www.yusufulku.com
olesore
tezim gerekli bir analiz idi. Ücret falan vermedim tamamen kendim analiz ettim...

www.ziraatcim.net
CraLi
yabancı kaldıgım için yorum yapamadım konuya
GençMedya ---------- "Saygılar PHP FUSİON."

www.gnckampus.com
Arda
kimya okuyorum ben Smile

ppm = parts per million = milyon tanecikte kaç parça olduğunu der, analitik çalışmalarda aletli analizde kullanıyoruz daha ç.ok bu terimi, derişimi çok düşük olan çözeltilerde derişimi tanımlayan bir değerdir bu.

1 ppm = 1 milyon parçacıkta 1 tane parçacık var demek

basit orantı yapacak olursak (1 ppm için)

1000000 parçada 1 tane varsa
100de x

x = 100 * 1 / 1000000 = 1/10000 = 0,00001 , buradan %0,00001 olur
Sevgi ve Saygının anlamını bilenlere Wink

http://www.soulsmasher.net
yorum
soulsmasher bir yerde hata var ben bunu buldum ve öyle biliyorum yüzde olunca virgülden sonra 4 sıfır olması lazım

%1 10 000 ppm eder

buda

1 ppm = Milyonun parcası = 0,0001 %

pardon, klavyeyi türkceye cevirince karismis, hicde bakmamisim :-)
Düzenleyen yorum Düzenleme Tarihi: 16-02-2010 03:04

www.caglayan-kasabasi.com
berkturk
arda bir şeyide bilme bee Grin

@yorum anlaşılan hızlı yazmışsınız Smile o kadar hızşı yazmışsınız ki anlaşılmıyor Smile

http://www.burak.im
Arda
yorum tarafından yazılan metin:
soulsmasher bır zerde hata var ben bunu buldum ve şzle bılızorum zğyde olunca vırgğlden sonra 4 sıfır olması layım

%1 10 000 ppm eder

buda

1 ppm = 10−6 = Milyonun parcası = 0,0001 %
bir bölü onbin yazıp rakmla bir bölü yüzbin yazmışım tabi siz diyince fark ettim Smile
Sevgi ve Saygının anlamını bilenlere Wink

http://www.soulsmasher.net
Ender
Geç kalmışım.. Millet çözmüş.. Bu arada ben de Ziraat meslek lisesi kökenli bir ziraat mühendisiyim. 4+4 8 yıllık ziraat eğitimi, 20 yıllık meslek hayatım var.

Şu an bitki ve bitkisel ürünlerin hastalık ve zararlı yönünden incelenerek ithalat ve ihracat kontrollerinin yapıldığı İzmir Zirai Karantina Müdürlüğünde inspektör olarak görev yapıyorum ve sendika başkanıyım.

Tarımsal konularda yada tarım hukuku ve kamu hukuku konularında yardımcı olabilirsem sevinirim.
Düzenleyen Ender Düzenleme Tarihi: 02-02-2010 10:00

http://www.izmirtocbirsen.com
Mehmet
mavimelek tarafından yazılan metin:
Geç kalmışım.. Millet çözmüş.. Bu arada ben de Ziraat meslek lisesi kökenli bir ziraat mühendisiyim. 4+4 8 yıllık ziraat eğitimi, 20 yıllık meslek hayatım var.

Şu an bitki ve bitkisel ürünlerin hastalık ve zararlı yönünden incelenerek ithalat ve ihracat kontrollerinin yapıldığı İzmir Zirai Karantina Müdürlüğünde inspektör olarak görev yapıyorum ve sendika başkanıyım.

Tarımsal konularda yada tarım hukuku ve kamu hukuku konularında yardımcı olabilirsem sevinirim.

Öyleyse sizi yakalamışken sorayım Smile

Biyogüvenlik yasasında biz Biyologların adının geçmemesi ya da 3.-4. plana atılmasının nedeni nedir? Ben Zooloji/Entomoloji yüksek lisansı yaptım. Şuanda Biyoteknoloji ağırlıklı doktora yapıyorum.

Biz Biyologları yok saymanız sizce doğru mu? Bütün bunlar odamızın olmamasından kaynaklanıyor sanırım. Fakat yurt dışında Biyologlara ne kadar değer verildiğini herkez biliyor. Bizde neden böyle bunu neye bağlıyorsunuz?

Bu arada devlet kurumunda "inspektör" olarak neden ingilizce kullanılıyor bu denetçilik onuda anlamadım.
Düzenleyen Mehmet Düzenleme Tarihi: 02-02-2010 12:23
Akıl süsü dil, dil süsü sözdür. İnsanın süsü yüz, yüzün süsü gözdür. İnsan sözünü diliyle söyler. Sözü iyi olursa yüzü parlar. (Kutadgu Bilig, Yusuf Has Hacip)

http://fusion.karakecili-asireti.com
tursay
karakecili tarafından yazılan metin:

Biyogüvenlik yasasında biz Biyologların adının geçmemesi ya da 3.-4. plana atılmasının nedeni nedir? Ben Zooloji/Entomoloji yüksek lisansı yaptım. Şuanda Biyoteknoloji ağırlıklı doktora yapıyorum.

Biz Biyologları yok saymanız sizce doğru mu? Bütün bunlar odamızın olmamasından kaynaklanıyor sanırım. Fakat yurt dışında Biyologlara ne kadar değer verildiğini herkez biliyor. Bizde neden böyle bunu neye bağlıyorsunuz?

Bu arada devlet kurumunda "inspektör" olarak neden ingilizce kullanılıyor bu denetçilik onuda anlamadım.

Güzel soru Grin

www.insaatsozluk.com
Ender
karakecili tarafından yazılan metin:

İnspektör adı "Zirai Karantina İnspektör Yönetmeliği"nde geçen bir tanımdır. İnspektörlerin (yada sizin gibi söyleyelim: müfettiş, denetçi, kontrolör, dedektif adına ne derseniz işte bu ünvandaki görevlilerin) işi uluslarası ticarete konu bitki ve bitkisel ürünlerin kontrolü olduğundan ve uluslararası standartlara göre hazırlanan Bitki Sağlık Sertifikası İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birisi ile doldurulması gerektiğinden hemen hemen tüm ülkelerde bu görevi yürüten kişinin ünvanı inspektördür. Dikkat ederseniz inspektör kelimesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan kelimelerin hemen hemen tamamının kökeni de yabancı dildir.

Bu arada biz Biyologları yok saymıyoruz. Yok sayan kimse sözününüzün muhatabı onlardır. Biyologların 657 sayılı DMK'nun ek II sayılı cetveldeki sınıflarından kaynaklanan, sayılarının az olmasından kaynaklanan ve örgütlenme konusunda üzülerek söylüyorum çok pasif kaldıklarından kendilerine ne verilirse ona razı olmak zorunda kalıyorlar. Bazı işler çeşitli yasal düzenlemeler nedeniyle bazı meslek odalarının tekelindedir. Onlar da kendi aleyhlerine olan her konuyu mahkemeye taşıyarak bu sıkıntıların devam etmesine sebep oluyorlar. Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası Başkanı olarak kendi üyelerim içerisinde Biyolog ünvanına sahip memurlar da var. Onların sorunlarını yazılı ve sözlü olarak Genel Merkezimize ilettiğimiz gibi, biyolog memurlarımızı bizzat etkinliklerimize ve sorunlarını iletebilecekleri ortamlara davet ederek kendilerinin kendi sorunlarını birincil ağızdan iletmelerine olanak sağlıyorum. Ancak.. baştada söylediğim gibi biyologlar örgütsüzdür ve kendileri için yeterince çaba sarfetmiyorlar. Biz de istiyoruz ki "hadi" deyince millet yanımızda olsun bizimle birlikte mücadele etsin. Ama olmuyor.

Nasrettin Hocanın "Fil Hikayesini" biliyorsunuzdur. Timur'un fillerinden rahatsız olan halk Nasrettin Hoca'dan ricacı olur birlikte Timurun huzuruna çıkacaklar. Nasrettin hoca huzura çıktığında arkasına bir bakarki kimse yok. "Timur Hazretleri halkımız fillerden çok memnun. Kralımızın fillerinin bizim memlekette beslenmesi halkımızı daha da şereflendiriyor. Bütün filleri bizim memlekete gönderilmesini istiyoruz der". İşin özü bu. Bütün biyolog arkadaşları örgütlenmeye davet ediyorum. Başka sivil toplum örgütleri içinde de aktif görev almaya davet ediyorum.

Bu arada yurt dışında biyologlara ne kadar önem verildiğini kimse bilmiyor. Bu "kimse" ye biyologlar da dahil.

http://www.izmirtocbirsen.com
Atlanılacak Forum:

Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
copyright Yazısını Türkçeye Çevirme Öneriler ve İstekler 3 01-04-2010 17:52

Forumdan Rastgele Başlıklar
Crewdb ile ilgili sorular, resim yükleme sorunu, Sitemi bir türlü eski haline getiremiyorum, Kontrol panelimde Üye listesi problemi, php-fusion-7-01-02, Border (bordür) BB Kodu, Toplu Mail Gönderme Modülü, tumkoseyazilari.com yenilendi, Güncelledim site ayar tutmuyor., Forum kısmındaki hata?, Sayfalama, Günün ayet ve hadisi blok, genel php fusion eksiklikleri, Süreli üye banlama modülü, shotbox sorunu